TRANSPORTERY WIÓRÓW

TRANSPORTERY WIÓRÓW

Transporter wiórów to urządzenie przeznaczone do odprowadzania wiórów powstających w procesie obróbki metalu z przestrzeni roboczej na zewnątrz obrabiarki. Usuwają wióry z centrów obróbczych,  obrabiarek i automatów tokarskich. Prędkość przesuwu taśmy każdorazowo jest tak zoptymalizowana, aby w najbardziej efektywny sposób transportować wióry zapobiegając ich znacznemu nagromadzeniu się przy jednoczesnym odseparowaniu ich od chłodziwa. Urządzenie automatycznie odbiera wióry bezpośrednio z miejsca ich wytworzenia i transportuje je do pojemnika.

Nasze produkty zostały tak skonstruowane by w jak największym stopniu ułatwić ich obsługę. Charakteryzują się minimalną konserwacją, łatwym sposobem montażu oraz łatwym dostępem do regulacji napięcia łańcucha. Mają solidną i niezawodną konstrukcję, są produkowane ze stali najwyższej jakości. Dbamy również o najwyższą jakość i niezawodność proponowanego przez nas sprzętu montowanego do transportera wiórów, co zapewnia długą i bezproblemową pracę urządzenia, a przy tym odpowiada indywidualnym potrzebom klienta.

Wióry i odpady transportowane są na taśmie segmentowej, na której zamontowane są zbieraki. Pozwalają one na transport wiór i odpadów na wznoszących się odcinkach transportera. Transportowany materiał jest dostarczany na określoną wysokość i przesypywany do zbiornika.

polski